Ülker Mühendislik Müşavirlik İnşaat ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi

1988 yılında deprem, üstyapı, deniz yapıları, altyapı, çevre ve proje denetimi konusunda mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. 1995 yılından beri İstanbul’da tarihi bir köşk olan merkez binasında hizmet vermeye devam eden Ülker Mühendislik, 30 yılı aşkın deneyimi ve bilgi birikimiyle yurtiçinde ve yurtdışında özel ihtisas gerektiren birçok mühendislik projelerini başarıyla tamamlamış bulunmaktadır. 2008 yılından beri ISO9001 Kalite yönetim sertifikasına sahip olan firmamız, FIDIC, Dünya Bankası (World Bank), Avrupa Yatırım Bankası (European Investment Bank), Avrupa Birliği Projeleri (European Union Development Fund) ve İslam Kalkınma Bankası (Islamic Development Bank) prosedürlerine uygun sayısız proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

30
+
YIL
Geniş Sektör Tecrübesi
Uluslararası çalışma & İşbirliği Yeteneği
Yenilikçi çözüm üretme
BIM çalışma bilgi birikimi
30
+
Yıllık Sektör Tecrübesi
Uluslararası çalışma & İşbirliği
Yeteneği
Yenilikçi çözüm üretme
BIM çalışma bilgi birikimi

Kuruluşundan beri 5 milyon metrekarenin üzerinde projelendirme hizmeti vermiş bir firma olarak, hızlı ve esnek bir kadro prensibi, yeterli teknik donanımı ve deneyimi ile Ülker Mühendislik her türlü boyuttaki mühendislik hizmetlerini doğru ve zamanında yapabilecek kapasitededir.

Türkiye dışında, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan gibi ülkelerde mühendislik sektörüne hizmet eden Ülker Mühendislik, bu sayede birçok yabancı ortaklık içerisinde yer almış, farklı koşullarda çalışma fırsatı yakalamış ve farklı yönetmelik ve uygulama esaslarını tecrübe etme fırsatı yakalamıştır.

Güvenli, yenilikçi, etkin ve ekonomik çözümler üretmeyi öncelikli amaç olarak belirlemiş olan firmamız, bu doğrultuda Sismik Yalıtım (seismic isolation), Burkulması Önlenmiş Çapraz (BRBF) gibi teknolojileri ve de Doğrusal olmayan Zemin Yapı Etkileşimi (Nonlinear SSI), Doğrusal olmayan Zaman Tanım Alanında Hesap (NTHA) gibi hesap prosedürlerini Türkiye’de uygulayan öncü firmalar arasındadır.

Analiz ve Tasarım hizmetlerinin yanı sıra ekibimiz; 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği, deprem yalıtım ve pasif enerji sönümleyii sistemleri alt komitesi üyeliği; EN 15129 Anti Sismik Cihazlar Yönetmeliği TC 340 Ayna Komitesi üyeliği; ISMEP Okul ve Hastane Yapıları Yapısal Olmayan Elemanların Tasarımı Yönetmeliği Komite başkanlığı gibi yönetmelik ve şartname geliştirme konularında aktif görev almaktadır.

Misyon

Misyonumuz, müşterilerin beklentilerinin doğru belirlenebilmesi için gerekli bilgi paylaşımında bulunmak ve bu beklentilerin karşılanması için ileri mühendislik ve müşavirlik hizmetleri sağlamaktır.

Vizyon

Vizyonumuz, güncel problemlere araştırma ve deneyim ile yenilikçi çözümler üreterek, ileri mühendislik gerektiren projelerin çözüm ortağı olmaktır.

Bizden Haberler

© 2021 ÜLKER MÜHENDİSLİK. TÜM HAKKI SAKLIDIR.