Hakkımızda

" Yenilikçi, Etkin ve Ekonomik Çözümler için İleri Mühendislik "

30 yıl stick siyah v2

BIM

buıldıng

Informatıon

Modellıng

YENİLİKÇİ

Çözüm

üretme

Uluslararası

Çalışma

İş Birliği

Ülker Mühendislik

Ülker mühendislik 1988 yılında yurtiçinde ve yurtdışında yenilikçi hesap, analiz ve tasarım teknikleri ile mevcut uygulama koşullarını dikkate alarak kullanmak ve bu doğrultuda çözüm üretmek amacı ile kurulmuştur. Bu tarihten itibaren 30 yılı aşkın süre boyunca Türkiye dışında Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Rusya, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Libya gibi ülkelerde mühendislik sektörüne hizmet eden Ülker Mühendislik, bu sayede birçok yabancı ortaklık içerisinde yer almış, farklı koşullarda çalışma fırsatı yakalamış ve farklı yönetmelik ve uygulama esaslarını tecrübe etme fırsatı yakalamıştır.

2008 yılından beri ISO9001 Kalite yönetim sertifikasına sahip olan firmamız, FIDIC, Dünya Bankası (World Bank), Avrupa Yatırım Bankası (European Investment Bank), Avrupa Birliği Projeleri (European Union Development Fund) ve İslam Kalkınma Bankası (Islamic Development Bank) prosedürlerine uygun sayısız proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Güvenli, yenilikçi, etkin ve ekonomik çözümler üretmeyi öncelikli amaç olarak belirlemiş olan firmamız, bu doğrultuda Sismik Yalıtım (seismic isolation), Burkulması Önlenmiş Çapraz (BRBF), viskoz sönümleyici (viscous damper) gibi teknolojileri ve de Doğrusal olmayan Zemin Yapı Etkileşimi (Nonlinear SSI), Zaman Tanım Alanında Hesap (NTHA) gibi hesap prosedürlerini uygulayan öncü firmalar arasındadır. Ülker Mühendislik ayrıca LOD 450 seviyesinde BIM çalışma olanağı ile yenilikçi ve bütünleşik tasarım prensibini desteklemektedir.

Deprem İzolasyon Derneği (DİD) ve Deprem Güçlendirme Derneği üyesi olan firmamız, 2016 Türk Deprem Yönetmeliği, CEN EN 15129 Anti Sismik Cihazlar Yönetmeliği Adaptasyonu, IPKB Okul ve Hastane Yapıları Güçlendirme Esasları ile Okul ve Hastane Yapıları Yapısal Olmanan Elemanların Tasarım Esasları yönetmeliklerinin oluşturulmasında da aktif rol almıştır.

Scroll to Top