Kurumsal / Hakkımızda
Ülker Mühendislik Müş. İnş. San. ve Tic Ltd. Şirketi 1988 yılında deprem, üstyapı, deniz yapıları, altyapı, çevre ve proje kontrolü konusunda mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. 1995 yılından beri İstanbul’da tarihi bir köşk olan merkez binasında ve gene İstanbul’da bulunan şubesinde hizmet vermeye devam eden Ülker Mühendislik, 20 yılı aşkın deneyimi ve bilgi birikimiyle yurtiçinde ve yurtdışında özel ihtisas gerektiren birçok mühendislik projelerini başarıyla tamamlamış bulunmaktadır. Kuruluşundan beri 1 milyon metrekarenin üzerinde projelendirme hizmeti vermiş bir firma olarak, hızlı ve esnek bir kadro prensibi, yeterli teknik donanımı ve deneyimi ile Ülker Mühendislik her türlü boyuttaki mühendislik hizmetlerini doğru ve zamanında yapabilecek kapasitededir.

2008 yılından beri ISO9001 Kalite yönetim sertifikasına sahip olan firmamız, FIDIC, Dünya Bankası (World Bank), Avrupa Yatırım Bankası (European Investment Bank), Avrupa Birliği Projeleri (European Union Development Fund) ve İslam Kalkınma Bankası (Islamic Development Bank) prosedürlerine uygun sayısız proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Türkiye dışında, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan gibi ülkelerde mühendislik sektörüne hizmet eden Ülker Mühendislik, bu sayede birçok yabancı ortaklık içerisinde yer almış, farklı koşullarda çalışma fırsatı yakalamış ve farklı yönetmelik ve uygulama esaslarını tecrübe etme fırsatı yakalamıştır.

Güvenli, yenilikçi, etkin ve ekonomik çözümler üretmeyi öncelikli amaç olarak belirlemiş olan firmamız, bu doğrultuda Sismik Yalıtım (seismic isolation), Burkulması Önlenmiş Çapraz (BRBF) gibi teknolojileri ve de Doğrusal olmayan Zemin Yapı Etkileşimi (Nonlinear SSI), Doğrusal olmayan Zaman Tanım Alanında Hesap (NTHA) gibi hesap prosedürlerini Türkiye’de uygulayan öncü firmalar arasındadır.

Türkiye’de yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi amacı ile Ülker Mühendislik, Star Seismic Europe firmasının ülkemizdeki danışmanlığını da üstlenmiş bulunmaktadır. Ayrıca Ülker Mühendislik A.B.D, California Eyaletinin önde gelen mühendislik firmalarında Rutherford & Chekene ile proje ortaklığı yapmaktadır.
Firmamızın verdiği hizmetler aşağıdaki gibidir;
Yapısal Tasarım
Yüksek Yapı Tasarımı
Deprem Mühendisliği
Sismik İzolatörlü Yapı Tasarımı
Tarihi Yapılar
Çevre Mühendisliği
İnşaat Kontrollüğü ve Danışmanlık
Ülker Mühendislik